۰
 
انتخاب حاشیه دار سرپرست هیأت ورزش های همگانی البرز
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۶
انتخاب کلهر به عنوان سرپرست هیأت ورزش های همگانی استان البرز پاسخ مناسبی به مطالبه مردمی در راستای حفظ ملاحظات اخلاقی و فرهنگی ورزش بانوان نبوده است.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، برگزاری نامناسب جشنواره کشوری بادی بالانس که به میزبانی کرج برگزار شد، حاشیه‌های زیادی داشت.

تصاویر منتشر شده نشان می داد اجرای ورزش گروهی بانوان در یک فضای باز و در حضور آقایان صورت گرفته است و با توجه به اینکه این ورزش، متمرکز بر حرکات انعطافی و قدرتی است، انجام آن به یک فضای مناسب برای ورزش بانوان نیازمند است و باید ملاحظات فرهنگی و اخلاقی لازم برای آن در نظر گرفته شود.

بعد از حواشی به وجود آمده اداره کل ورزش وجوانان استان البرز با تشکیل کمیته انضباطی با خاطیان موثر در برگزاری این همایش برخورد کرد. در نتیجه تشکیل کمیته انضباطی اداره کل ورزش و جوانان استان البرز نائب رئیس، دبیر و مسؤول روابط عمومی هیأت هر کدام شش ماه از کار تعلیق شدند.

اما در ادامه ماجرا رستم کلهر رئیس اداره ورزش و جوانان شرق شهرستان کرج از طرف فدراسیون ورزش های همگانی بعنوان سرپرست هیأت ورزش های همگانی استان البرز منصوب شد.

سابقه فعالیت کلهر نشان می دهد ارتباط نزدیکی با باشگاه هایی همچون آدرنالین دارد که هیچ ملاحظات فرهنگی در اجرای برنامه های ورزشی ندارند. مربی و موسس باشگاه آدرنالین مدرک مربی گری معتبر فدراسیون ورزش های همگانی را ندارد و مدرک وی از برخی موسسات خارجی صادر شده که در داخل ایران فاقد اعتبار است و طبق قانون وی از صلاحیت لازم برای مربی‌گری و اجرای همایش های ورزشی برخوردار نیست اما کلهر با اطلاع از این موضوع اجازه برگزاری همایش به این باشگاه را داده و این امر مورد اعتراض مربیان استان قرار گرفته است.

باشگاه آدرنالین از جمله باشگاه های حاشیه داری است که بصورت مکرر همایش های ورزشی مختلط در سطح استان برگزار نموده است و هیچ برخورد مناسبی هم از طرف نهادهای نظارتی از جمله هیأت ورزش های همگانی استان البرز واداره کل ورزش وجوانان استان البرز نسبت به اقدامات مدیران این باشگاه صورت نگرفته است. بررسی های میدانی خبرنگار فارس حکایت از ارتباط نزدیک این باشگاه با رستم کلهر دارد و بخشی از فعالیت های این باشگاه با حمایت های مستقیم کلهر صورت می گیرد.

در رابطه با انتخابات هیأت ورزش های همگانی هم حاشیه های زیادی وجود دارد. یک منبع آگاه در گفت و گو با فارس گفت: با توجه به استعفای رئیس قبلی هیأت ورزش های همگانی در البرز هیأت می توانست ظرف ده روز انتخابات جدید برگزار کند اما با توجه به اینکه برخی از افرادی که تمایل به شرکت در انتخابات داشتند، حداقل مدرک تحصیلی را نداشتند و در حال تکمیل تحصیلات خود بودند برگزاری انتخابات با تاخیر عمدی مواجه شد تا مدرک تحصیلی این افراد به دستشان برسد.

در شرایط کنونی کلهر 3 ماه فرصت دارد تا انتخابات هیأت ورزش های همگانی را برگزار کند و با توجه به تعلیق برخی افراد با سابقه در هیأت باید دید سرنوشت این انتخابات به ه نحوی رقم خواهد خورد.

انتخاب کلهر به عنوان سرپرست هیأت ورزش های همگانی استان البرز پاسخ مناسبی به مطالبه مردمی در راستای حفظ ملاحظات اخلاقی و فرهنگی ورزش بانوان نبوده است و برخوردهای صورت گرفته با متولیان همایش حاشیه دار برگزار شده زمانی ارزشمند است که منجر به انتخاب فردی گردد که معتقد به ملاحضات فرهنگی لازم و حفظ حریم بانوان باشد وصرفا یک تغییر وتحول نمادین مشکلی را حل نخواهد کرد.

انتهای پیام/س
کد مطلب: 12259