۰
 
سرعت اجرای طرح نباید باعث مغفول ماندن مباحث فنی شود
پیشرفت ۹۷ درصدی نخستین سد و نیروگاه تلمبه ذخیره ای کشور
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۳۰
تهران- معاون وزیر نیرو در امور برق و انر‍ژی با اشاره به پیشرفت ۹۷ درصدی سد و نیروگاه تلمبه ذخیره ای سیاه بیشه گفت: اجرای چنین طرحی توسط متخصصان کشورمان در شرایط تحریم گام بلندی در خلق حماسه اقتصادی است.
Share/Save/Bookmark
 
 محمد بهزاد امروز، سه شنبه، در جریان بازدید از آخرین وضعیت پیشرفت سد و نیروگاه تلمبه ذخیره ای سیاه بیشه با اشاره به پیشرفت ۹۷،۵ درصدی این طرح اظهار داشت: عملیات اجرایی این طرح به عنوان یکی از پرو‍ژه های افتخار آفرین روند بسیار مناسبی داشته است.

بهزاد ادامه داد: قابلیت های متخصصان ایرانی در ساخت سد و نیروگاه سیاه بیشه و پست فوق العاده آن متجلی شده و آنها توانستند گام مهمی در خلق حماسه اقتصادی بردارند.

معاون وزیر نیرو با اشاره به ویژگیهای خاص و منحصر به فرد این پرو‍ژه گفت : این نیروگاه در چهار واحد به قدرت اسمی یک هزار مگاوات اجرا شده و قابلیت تولید و مصرف برق را دارد.

وی همچنین درخصوص پست این نیروگاه هم گفت:این پست از نوع GIS-SSX نخستین بار در کشور در سه طبقه و به ظرفیت ۴۰۰ کیلوولت توسط شرکت فرانیرو ساخته شده است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ادامه داد: برای ساخت چنین پستی در زمین مسطح فضایی به وسعت بیش از شش هزار متر مربع نیاز بود در حالی که در حال حاضر این پست در فضایی به وسعت ۲ هزار متر مربع ساخته شده است.** سرعت اجرای طرح نباید باعث مغفول ماندن مباحث فنی شود

همچنین در این مراسم سرپرست معاونت آب و آبفای وزارت نیرو با اشاره به پیشرفت مطلوب این طرح اظهار کرد: واحد اول نیروگاهی این طرح سال گذشته به چرخش درآمد و واحدهای بعدی هم به فاصله سه ماه به چرخش درخواهد آمد.

ˈعلیرضا دایمیˈ در عین حال گفت: با توجه به نزدیک شدن به مراحل پایانی کار نباید سرعت باعث مغفول ماندن مباحث فنی شود.

همچنین در این مراسم مدیر عامل شرکت فرانیرو که ساخت پست نیروگاه را بر عهده داشت گفت: این طرح در شرایط تحریم و دشواری های ناشی از آن در کشور اجرایی شد و با توجه به اینکه اجرای این طرح در کشور سابقه نداشت ، باید تمهیدات خاصی در نظر گرفته می شد.

به گفته ی ˈعباس مترجمی ˈ تمام مراحل طراحی و ساختمان این نیروگاه توسط متخصصان داخلی انجام و از این طریق گام بلندی برای دستیابی به دانش فنی این نوع از پست ها برداشته شد.

یادآور می شود؛معاونان وزیر نیرو امروز سه شنبه از سد و نیروگاه تلمبه ذخیره ای سیاه بیشه بازدید و در جریان پیشرفت فیزیکی طرح قرار گرفتند .


کد مطلب: 1278