۲
 
مفتح در نشست خبری:
یارانه خانوارهای با درآمد بیشتر از 2.5 میلیون تومان حذف می‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۷
سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: طبق مصوبه این کمیسیون و موافقت دولت، یارانه کلیه خانوارهایی که درآمد ماهیانه‌شان بیشتر از 2.5 میلیون تومان باشد پرداخت نمی‌شود.
Share/Save/Bookmark
یارانه خانوارهای با درآمد بیشتر از 2.5 میلیون تومان حذف می‌شود
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)، محمدمهدی مفتح در حاشیه جلسه علنی امروز، به ارائه توضحیاتی در خصوص مصوبه کمیسیون تلفیق در مورد تعیین تکلیف درآمدها و هزینه‌های اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در سال ۹۴ پرداخت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق تصریح کرد: طبق مصوبه این کمیسیون و موافقت دولت، یارانه کلیه خانوارهایی که درآمد ماهیانه‌شان بیشتر از ۲.۵ میلیون تومان باشد پرداخت نمی‌شود.

وی با اشاره به موضوع احکام درآْمدی هدفمندی یارانه‌ها در سال ۹۴ تصریح کرد: درآمد اجرای فاصله از هدفمندی یارانه‌ها ۴۸ هزار میلیارد تومان تعیین شد.

مفتح با اشاره به بخش هزینه‌ها در موضوع هدفمندی یارانه‌ها متذکر شد ۵ هزار میلیارد تومان موضوع ماده ۸ قانون که کمک به بخش تولید، بهبود حمل و نقل عمومی و بهینه سازی مصرف انرژی در واحدهای تولیدی، خدماتی و مسکونی اشاره داشت تخصیص داده شد.

وی تاکید در ادامه تاکید کرد: یک درصد از درآمد ۴۸ هزار میلیاردی هدفمندی یارانه‌ها که به عبارتی ۴.۸ دهم میلیارد تومان تعیین می‌شود به بخش درمان در جهت هزینه تخصیص پیدا کرد.

وی با اشاره به ۳۷ هزار میلیارد تومان باقیمانده در جهت پرداخت نقدی و غیر نقدی هدفمندی یارانه ها بیان داشت: در جلسه روز گذشته پرداخت یارانه نقدی به افراد طبق نظر و دیدگاه مجلس و دولت به شرح زیر تعریف شد:

۱- کلیه خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی یارانه دریافت می‌کنند

۲- عشایر و خانوارهای ساکن در روستاها یارانه دریافت می‌کنند

۳- کلیه بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی مشروط بر اینکه مستمریشان کمتر از ۲.۵ میلیون تومان باشد یارانه دریافت می‌کنند

۴- کلیه خانوارهایی که برای سازمان هدفمندی احراز شود درآمد ماهیانه‌شان کمتر از ۲.۵میلیون تومان تومان است یارانه دریافت می‌کنند

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۴ در ادامه بیان داشت: همچنین در این راستا مقرر شده است که صرفه جویی حاصل از حذف خانوارهای پردرآمد در هر استان به بنگاه‌های تولیدی همان استان و ایجاد اشتغال مولد در همان استان تخصیص پیدا کند.

مفتح در ادامه داد: همچنین ۱.۲ دهم میلیارد هم برای یارانه تسهیلات مسکن تخصیص پیدا کرد که این امر جهت تسهیلات مسکن روستایی، مسکن مهر، سکونتگاه‌های حاشیه شهر و سازماندهی مسکن فرسوده هزینه خواهد شد.

در ادامه این نشست سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۴ به سایر مصوبات کمیسیون تلفیق اشاره کرد و گفت: در جلسه روز گذشته وزارت ارتباطات مکلف شد تا با مشارکت و سرمایه گزاری در پروژه‌های فیبر نوری و پروژه‌های بین‌المللی در این حوزه سهم مناسب از بازار پهنای منطقه را کسب کند.

مفتح ادامه داد: همچنین در مصوبه دیگری مقرر شد تا مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی و جاری دستگاه‌های وابسته به وزارت ارتباطات و تایید وزیر ارتباطات به صورت وجوه اداره شده در جهت تحقق اهداف زیر هزینه شود:

- ارتقای بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات ((ICT
- ارتقای سطح فناوری
- ارتقای کیفیت تولیدات بخش ارتباطات
- ارتقای تولید و برنامه‌های نرم افزاری
- ایجاد زمینه صدور خدمات فنی در حوزه (ICT)

مفتح در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در نشست روز گذشته مقرر شد تا حداقل ۸ درصد از اعتبارات استانی هر استان به پروژه‌های بهسازی روستایی تخصیص پیدا کند.


منبع:باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 6084