۱
 
در جریان بررسی طرح نحوه پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی
شورای هماهنگی و پیگیری تحقق اقتصاد مقاومتی تشکیل می‌شود + وظایف
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۷
نمایندگان مجلس شورای اسلامی مقرر کردند که شورای هماهنگی و پیگیری تحقق اقتصاد مقاومتی مرکب از معاون اول رئیس‌جمهور، نایب‌رئیس اول مجلس و معاون اول قوه قضائیه تشکیل شود.
Share/Save/Bookmark
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان، گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مورد طرح نحوه پیگیری تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقامتی را مورد بررسی قرار دادند.

وکلای ملت در بررسی جزئیات این طرح با تصویب ماده یک طرح مذکور مقرر کردند شورای هماهنگی و پیگیری تحقق اقتصاد مقاومتی که در این قانون شورا نامیده می‌شود مرکب از معاون اول رئیس جمهور، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی و معاون اول قوه قضائیه است تا نسبت به هماهنگ‌سازی، تعیین اولویت‌های برنامه‌های سه قوه، تعیین شاخص‌های مربوط، پایش مستمر آنها و پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی اقدام کنند.

بهارستان‌نشینان همچنین با تصویب ماده ۲ این طرح، کارگروه مشترکی از قوای ۳گانه با انتخاب شورا را ظرف مدت ۶ ماه پس از ابلاغ این قانون، موظف کردند در صورت لزوم با کسب نظر کارشناسی صاحب‌نظران، قوانین و مقررات مغایر با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را شناسایی کند تا به‌منظور اصلاح، پالایش و یا لغو آنها از طریق شورا اقدام قانونی به عمل آید.

پس از تنقیح قوانین در مواردی که خلأ قانونی دیده شود، طبق آیین‌نامه داخلی مجلس نسبت به ارسال لایحه یا تدوین طرح اقدام می‌شود.

بر اساس این مصوبه باید نتایج فعالیت‌های این کارگروه در مقاطع ۳ماهه به اطلاع مجلس شورای اسلامی برسد.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 6543