۰
 
نماینده دروغگو به درد مردم نمی خورد
تاریخ انتشار : جمعه ۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۴
امام جمعه کرج با بیان اینکه اقتدار نظامی کشور نفس مستکبرین و متجاوزین به ایران را در سینه خفه خواهد کرد، گفت: با وجود شفاف بودن سخنان رهبری، چرا باز هم به دنبال بسته های پیشنهادی می روید که از خطوط قرمز عبور می کنند؟
Share/Save/Bookmark
 
به گزارشاسنا، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته کرج با بیان اینکه اهل تقوا در تمام شرایط ادب را رعایت می کنند و از حدود الهی تجاوز نمی کنند، گفت: یکی از آداب انسانی این است که انسان حد خود را بداند؛ امیرالمؤمنین (ع) فرمودند: «برترین ادب آن است که انسان در حد خود بماند و از اندازه خویش تجاوز نکند».

امام جمعه کرج افزود: در موارد بسیاری مشاهده کرده اید که برخی افراد حد و حدود خود را رعایت نمی کنند و در مسائل گوناگونی که به آن ها مربوط نیست و تخصص کافی در آن زمینه ندارند، وارد می شوند و خرابی هایی را به بار می آورند که مجموعه را با مشکلاتی مواجه می کند.

وی ادب مع الله را یکی از مباحثی که مطرح است دانست و بیان کرد: خداوند تعالی در برخی کتب آسمانی فرموده اند: «ای بنده من آیا سزاوار است وقتی با من سخن می گویی به چپ و راست نگاه کنی؟ در حالیکه اگر بنده ای مثل خودت با تو سخن بگوید و این گونه رفتار کند رهایش می کنی!

نماینده ولی فقیه در استان البرز ادامه داد: برخی افراد حین نماز حواسشان به همه جا هست به جز نماز و همه چیز را با چشم دنبال می کنند؛ چه بد بنده ای است که اینگونه باشد. ادب در محضر خدا بودن این است که انسان توجه تام به خدا داشته باشد.

حسینی همدانی با تأکید بر لزوم رعایت ادب هنگام تلاوت قرآن کریم اذعان کرد: هدف از قرائت قرآن پناه بردن به خدا از گزند و وسوسه های شیطان رجیم است زیرا ترفندهایی که شیطان به کار می برد، راه فهم انسان را مسدود می کند و موجب می شود آیات الهی در دل ما تأثیر نگذارد و به مفاهیم بلند دست نیابیم.

وی مطرح کرد: گاهی اوقات مشاهده می شود که برخی افراد برای تنبیه و ادب کردن از ضرب و شتم و شلاق استفاده می کنند البته این موضوع در گذشته بیشتر مشاهده می شده و اکنون بسیار کم دیده می شود که این اقدام بر خلاف دستورات قرآن کریم و اهل بیت (ع) است اما زمانی که انسان بر خلاف خود اصرار بورزد باید شلاق زده شود، زندان برود و تنبیه شود.

حیا در خلوت نیز باید رعایت شود

امام جمعه کرج با بیان اینکه خداوند دائم انسان را می بیند و این امر افراد را با حیا می کند، عنوان کرد: تنبیه اخلاقی و معرفتی افراد را متوجه تربیت الهی می کند که با حیا باشند حتی در خلوت؛ دستوراتی وجود دارد که در زمان خلوت نیز باید رعایت شود.

امام جمعه کرج خانواده را از نظر اسلام مهم برشمرد و افزود: خانواده مورد طمع دشمن قرار گرفته و با عناوین و ترفندهای مختلف در تلاش هستند تا بنیان خانواده را تضعیف کنند؛ دشمن بانوان را به صورت ویژه مورد هدف قرار داده زیرا زن رکن اصلی خانه و خانواده است.

وی ادامه داد: زن کارگر و خدمتگزار نیست بلکه به عنوان کانون عاطفه با محبت خود محور پیوند صمیمی اعضای خانواده است؛ اگر زن در خانواده نباشد محیط از محبت، نشاط، آرامش و امنیت خالی خواهد شد.

حسینی همدانی اعلام کرد: جشن بزرگی برای هفته خانواده تدارک دیده شده و مسائل مختلفی مربوط به خانواده در این برنامه در نظر گرفته شده که پیشنهاد می شود تمام اعضای خانواده در این جشن شرکت کنید؛ نمایشگاهی هم در کنار این مراسم برپا خواهد شد.

امام جمعه کرج اذعان کرد: تقریبا در تمام دنیا خانواده ها با بحران هایی مواجه می شوند که ریشه آن به آزادی هایی باز می گردد که بر خلاف فطرت قائل شده برای زن و مرد است؛ تنها اسلام حرف قابل قبولی برای استحکام خانواده دارد و نگاه آن به ارکان خانواده به ویژه زن بسیار رفیع است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز زن را مظهر برخی صفات الهی دانست و افزود: دنیای غرب او را تا حد صفات شیطانی پایین آورده است و با تبلیغات خود به او القا کرده که شیطان صفت باشد و برخی افراد نیز این را پذیرفته اند و خانواده را متلاشی کرده اند.

بانوان اجازه ندهند جایگاهشان مورد تعرض بدخواهان قرار گیرد

حسینی همدانی با تأکید بر اینکه بانوان نباید از وظیفه اصلی خود که تربیت نسل تدبیر و تحکیم خانواده است غافل شوند، بیان کرد: خانم ها نباید اجازه دهند جایگاهشان مورد تعرض بدخواهان قرار گیرد؛ عدم حفظ حجاب مقدمه تخریب خانواده است اما برخی افراد این را نمی فهمند یا خود را نفهمی می زنند.

وی ادامه داد: وضعیتی که امروز در خیابان های شهر کرج و دیگر شهرها مشاهده می شود طبیعی نیست و قطعا مقدماتی از طراحی لباس و بی توجهی به ورود کالا تا بی توجهی مسؤولین و نقشه های دشمن فراهم شده تا این اتفاق رخ داده است که اگر دستگاه ها به وظایف قانونی خود عمل کنند بخش زیادی از این وضعیت حل می شود.

امام جمعه کرج یادآور شد: دستگاه های نظارتی باید با دقت در این زمینه ورود کنند و صداوسیما هم در فیلم ها و سریال های تولید شده دقت کند؛ برخی قصه ها هیچ ربطی به جامعه ما ندارند و مسیر غلط را به مردم نشان می دهند و این جامعه را با معضل روبرو می کند؛ قتل، بزه، تخریب، جنایت و دروغ در برخی فیلم ها مشاهده می شود در صورتی که وظیفه ما امید دادن به جامعه است و همه چیز باید امیدوار کننده باشد.

وی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر تولید داخلی به عنوان کلید اصلی حل مشکلات کشور خاطرنشان کرد: تعبیری که باید به تولیدکننده به عنوان رزمنده جنگ اقتصادی نگاه کنیم، تذکر می دهد که نباید تنها حرف افزایش تولید و رونق تولید را زد بلکه باید وارد عمل شد و شرایط لازم برای تولید داخل را فراهم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز ادامه داد: زمانی که در دادن مجوز، بانک در دادن و پس دادن سرمایه و فراهم شدن مواد اولیه و مسائل دیگر سنگ اندازی می شود، صحبت کردن در مورد رونق تولید لطیفه ای بیش نیست.

اقتدار نظامی ایران نفس مستکبرین را در سینه خفه می کند

امام جمعه کرج در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: اقتدار نظامی کشور نفس مستکبرین و متجاوزین به ایران را در سینه خفه خواهد کرد؛ با وجود شفاف بودن سخنان رهبری، چرا باز هم به دنبال بسته های پیشنهادی می روید که از خطوط قرمز عبور می کنند و فرمایش رهبر را نیز نادیده می گیرند؟

حسینی همدانی با تأکید بر اینکه پشت هر میزی که می نشینید خواسته مردم را با صلابت مطرح کنید، اظهار کرد: قدرت موشکی و منطقه ای ایران تضمین فروش نفت و برقراری ارتباط بانکی از خطوط قرمز است و قابل مذاکره نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: افراد مسأله دار، محکوم دادگاه، مجرمان سیاسی و از این دست نباید در دستگاه های دولتی به ویژه شهرداری ها به کار گرفته شوند.

امام جمعه کرج بیان کرد: عدم رسیدگی به کودکان کار که در سطح استان تکدی گری می کنند قسمت های مختلف البرز را تحت تأثیر قرار داده و چهره شهر را کدر کرده است که باید هر چه سریعتر تصمیمات لازم در این خصوص گرفته شود.

تبلیغات زودهنگام انتخابات با حقه بازی همراه است

حسینی همدانی با اشاره به آغاز تبلیغات انتخاباتی و با بیان اینکه شیوه های تبلیغ و معرفی کاندیداهای انتخابات را به خوبی رصد کنید، اظهار کرد: توجه کنید که کاندیداها از چه ابزاری برای جلب نظر و رأی گیری استفاده می کنند؛ برخی افراد وعده های دروغی می دهند که هرگز قابل اجرا نیست.

وی ادامه داد: کاندیداهایی که تبلیغات زودهنگام انجام می دهند باید امتیاز منفی بگیرند زیرا گاهی تبلیغات زودهنگام با حقه بازی و عوام فریبی همراه است و این افراد را نباید صادق دانست؛ صداقت مهمترین مؤلفه یک نماینده است. نماینده باید صادق باشد زیرا نماینده دروغگو به درد مردم نمی خورد.

امام جمعه کرج افزود: افراد جاهای مختلفی صحبت می کنند و عکس می دهند اما وقتی به آن ها تذکر داده می شود که این ها تبلیغات انتخاباتی است، چرا ورود کردید؟ می گویند هنوز تصمیمی نداریم احتمال دارد در انتخابات شرکت کنیم و شاید هم شرکت نکنیم. زمانی که خود فرد احتمال می دهد که در انتخابات شرکت کند باید احتیاط کند و حرکت انتخاباتی نداشته باشد.

انتهای پیام/س
کد مطلب: 12197