۰
 
لاریجانی: رفع موانع تولید را به صورت روزانه پیگیری می‌کنم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شد برای رفع موانع تولید هر روز جلسه های تخصصی برگزار شود و در نهایت نیز جمع‌بندی موارد را شخصا مورد بررسی قرار خواهم داد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش اسنا، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از واحد تولیدی فروکتوز زر در ساوجبلاغ، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بسیار خرسندم که واحدهای تولیدی بزرگی در البرز مستقر هستند و امروز هم توفیق بازدید از یک واحد تولیدی بزرگ فعال در حوزه مواد غذایی را یافتم؛ این واحد از ظرفیت های بالایی در تولید مواد غذایی و همچنین توسعه تولید و اشتغال برخوردار است.

وی بیان کرد: تمام کمیسیون های مجلس شورای اسلامی برای تحقق اهداف شعار سال مبنی بر رونق تولید، فعال شده اند و مرکز پژوهش ها نیز گزارش مفصلی در راستای احصای چالش های تولید و ارائه راهکار تخصصی برای حل آن ها تهیه و تدوین کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسائل و مشکلات این واحد مورد بررسی قرار خواهد گرفت، مطرح کرد: با توجه به گره‌هایی که اکنون در حوزه تولید و صنعت وجود دارد، برخی از موانع باید در قانون مورد بازنگری قرار گیرند.

لاریجانی افزود: کمیسیون رونق تولید باید تشکیل شود و هر روز جلساتی را برای بخش کشاورزی، صنعت، معدن و صادرات برگزار کند و پیشنهاداتی که مرکز پژوهش‌ها و اتاق بازرگانی و سایر دستگاه‌ها داده اند را مورد به مورد بررسی کنند و در جاهایی که اختلاف دارند به جلسه‌ای می آیند که من تشکیل می‌دهم به این ترتیب مکانیزمی تعیین شده تا مسائل مربوط به رونق تولید را پیگیری و چاره اندیشی کند.

وی با بیان اینکه حوزه صنعت در اولویت ما قرار دارد، افزود: کمیسیون رونق تولید با حضور رئیس کمیسیون صنایع که آقای اکبریان نیز عضو آن هستند، با حضور اتاق بازرگانی و سایر بخش‌ها، جلساتی را برگزار می‌کند تا مورد به مورد مسائل حل شود.

رئیس مجلس گفت: اولویت کشور این است که ما بنگاه‌هایی که توان ایجاد جهش در تولید را دارند مورد حمایت قرار دهیم. البته برخی از مشکلات و مسائل ممکن است از نظر قانونی منطقی باشد اما با توجه به شرایط تحریمی و خاصی که در آن قرار داریم باید موضوع را به صورت خاص ببینیم. این جلسات به این منظور برگزار می‌شود که شرایط فعلی نیاز به تغییر دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مقرر شد برای رفع موانع تولید هر روز جلسه های تخصصی برگزار شود و در نهایت نیز جمع بندی موارد را شخصا مورد بررسی قرار خواهم داد؛ در حوزه قانونگذاری حمایت های لازم را به ویژه برای تحقق جهش های بزرگ رونق تولید خواهیم داشت.


انتهای پیام/س
کد مطلب: 11873