۰
 
وزارت علوم راهبرد مقابله با آسیب‌های اجتماعی را تدوین می‌کند / پیشنهاد اجباری شدن درس مهارت‌های زندگی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۵
منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز ۲۳ شهریور ماه در همایش فصلی دبیران شورا‌های هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان‌های سراسر کشور که در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار شد، گفت: هرچقدر در حوزه پیشگیری هزینه کنیم، قطعاً موثرتر و به […]
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز ۲۳ شهریور ماه در همایش فصلی دبیران شورا‌های هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان‌های سراسر کشور که در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار شد، گفت: هرچقدر در حوزه پیشگیری هزینه کنیم، قطعاً موثرتر و به صرفه‌تر از هزینه در حوزه درمان است.

غلامی ادامه داد: در حوزه جوانان، مصرف مواد مخدر با ورود کنجکاوی و شرایط خاص زندگی حاصل می‌شود و البته اعتیاد در بین جوانان دانشجو از میانگین کمتر است.

وزیر علوم گفت: البته این پدیده مخصوص ما نیست، شیوع اعتیاد در بین جوانان و دانشجویان یک پدیده جهانی است. مصرف مواد مخدر بین دانشجویان می‌تواند زمینه ساز آسیب‌های اجتماعی از جمله نزاع و درگیری شود.

وی ادامه داد: وزارت علوم در حال تدوین یک راهبرد جدی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در بین جوانان به ویژه دانشجویان است.

این مطلبو از دست ندید! نماینده مردم دامغان در مجلس: پزشکان متخصص در مناطق روستایی به‌کارگیری شوند
غلامی با بیان اینکه فرزندانی که اعتقادات قوی‌تری دارند کمتر درگیر آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد می‌شوند؛ تصریح کرد: برخی از خانواده‌ها محیط تربیتی فرزندان را بسته می‌کنند حتی اجازه نمی‌دهند در زندان تلویزیون نگاه کنند و همین می‌شود که وقتی فرزند وارد دبیرستان و دانشگاه می‌شود آسیب پذیر می‌شود و به راه‌های ناصحیح کشیده می‌شود.

وزیرعلوم تحقیقات و فناوری یادآور شد: درسی به عنوان مهارت‌های زندگی در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود که البته اختیاری است؛ پیشنهادم این است که این درس اجباری شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت‌های علمی مثل پایان نامه‌ها می‌تواند در زمینه مبارزه با مواد مخدر تاثیر بسزایی داشته اشد.

انتهای پیام/س
کد مطلب: 12250