۱
 
بازدید خبرنگاران البرزی از اولین نیروگاه زباله سوز کشور
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۱
به همت قرارگاه فضای مجازی و سایبری بسیج دانشجویی استان البرز جمعی از خبرنگاران استان البرز از اولین نیروگاه زباله سوز کشور بازدید کردند.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، بازدید خبرنگاران البرزی از اولین نیروگاه زباله سوز کشور با هدف آشنایی با دستاوردهای انقلاب اسلامی به همت قرارگاه فضای مجازی و سایبری بسیج دانشجویی البرز برگزار شد.

پویا پارسا مسئول قرارگاه فضای مجازی و سایبری بسیج دانشجویی البرز در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این بازدید آشنایی هر چه بیشتر با دستاورد های انقلاب اسلامی است، گفت:یکی از وظایف مهم خبرنگاران انتقال دستاورد های انقلاب اسلامی و اقدامات شایسته صورت گرفته در کشور است.

وی ادامه داد: این امر باعث می گردد تا قشر دانشجو و جوان کشور با توانایی های داخلی آشنا شود و در راستای بومی سازی دانش و فناوری امیدوارانه قدم بردارد.

پارسا با اشاره به ویژگی های این نیروگاه زباله سوز، گفت: بیش از ۵۰ سال است که از دفن زباله به صورت سنتی میگذرد اما امروز با تلاش مدیران شهری تهران و تلاش دانشجویان و مهندسان داخلی اولین نیروگاه زباله سوز کشور در حال فعالیت است.


وی خاطر نشان کرد: این نیروگاه تاثیرات بسیار مفیدی در بحث های محیط زیست، جلوگیری از آلودگی آب های زیر زمینی و آلودگی هوا و خاک دارد و علاوه بر آن این کارخانه روزانه از ۲۰۰ تون زباله ۳مگاوات برق تولید می کند که برق تولیدی ان چراغ های یک شهرک بیش از ۱۰۰۰ نفری رو روشن میکند و امید است شاهد افزایش این کارخانه ها در کشور باشیم.


گفتنی است؛ بازدید از خط 6 متروی تهران از بازدید های قبلی خبرنگاران البرزی بود که توسط این قرارگاه صورت گرفت.


انتهای پیام/
 
کد مطلب: 10337