۱
 
تجلیل بسیج دانشجویی استان البرز از مقام امام زادگان شریف و بقاع متبرکه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۲
به مناسبت 18 مرداد روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه، مسئول و کارکنان ناحیه بسیج دانشجویی استان البرز ضمن حضور در صحن مقدس امام زاده محمد کرج از مقام امامزادگان شریف استان، تجلیل به عمل آوردند.
Share/Save/Bookmark
 
دکتر حسین عسگری، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان البرز در گفتگو با خبرنگار شبکه خبر دانشجویان البرز ( اسنا )، گفت: صحن های مقدس و بقاع متبرکه امامزادگان شریف، آرامشگاه هایی معنوی و قدسی هستند که انسان های رنجور و خسته ی دوره ی مدرن می توانند به دور از اضطراب های موجود در زندگی، لحظاتی را در آن ها آرامش معنوی گیرند.

وی افزود:  امامزادگان شریف همان مجاهدان فی سبیل الله هستند که در مبارزه با حکومت های جور اموی و عباسی مظلومانه به شهادت رسیده اند.

دکتر عسگری ضمن اشاره به چند پژوهش تاریخی گفت: امامزادگان شریف استان البرز در دو مقطع تاریخی وارد حوزه سرزمینی این استان شده و غالب آنان پس از رویارویی عدالتخواهانه، به شهادت رسیده اند.

وی ادامه داد: جمعی از این سادات عالی رتبه در قرون سوم و چهارم هجری قمری در راه پیوستن به حکومت شیعی علویان طبرستان، مورد شبیخون دشمن قرار گرفته و به شهادت رسیده اند.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان البرز، اظهار داشت: گروهی دیگر از این امامزادگان گرامی پس از حضور مبارک حضرت امام رضا علیه السلام در منطقه خراسان، به هنگام عبور از استان البرز مورد هجوم نیروهای حکومت عباسی قرار گرفته و در مناطق کوهپایه و دشت استان البرز به فیض شهادت نایل آمده اند.

وی بیان کرد: فقیه بزرگ شیعه مرحوم سید مرتضی علم الهدی در یکی از آثارش نوشته که حدود صد نفر از نوادگان امام موسی کاظم علیه السلام در منطقه ساوجبلاغ از توابع استان البرز به شهادت رسیده اند.

دکتر عسگری با اشاره به اهمیت اماکن مقدس گفت: مکان های قدسی، ویژگی های شگفتی دارند که ازآن جمله تسهیل گری آنان در وقوع مکاشفه و حالات عرفانی است. به عبارت دیگر، اماکن مقدس به مثابه کاتالیزور در جهت تحول معنوی عمل می کنند.

وی در پایان، خواستار تدوین و نگارش کتاب جامع امامزادگان شریف استان البرز شد.

گفتنی است: این آئین معنوی با زیارت صحن امامزاده محمد و مقبره شهدا و سرداران شهید استان البرز پایان یافت.

انتهای پیام/
 
کد مطلب: 9248